Make your own free website on Tripod.com

Laser Göz Sağlığı Merkezi

 

 

 

Laser Göz Sağlığı Merkezi

Tunalı Hilmi Caddesi Buğday Sokak 6/23 Kavaklıdere/Ankara

Tel:03124264711

Fax:03124264712

E-mail:lasergoz@ttnet.net.tr

Hakkımızda

Laser Göz Sağlığı Merkezi 1995 yılında kurulmuştur. Hızlı bir yapılanma ile modern cihazlarla donatılarak hizmetinize girmiş olan merkezimizin amacı göz hastalığının doğru tanısının konulması ve tedavisi hakkında hastanın bilgilendirilerek yönlendirilmesidir.

Merkezimizde göz hastalıklarının tanısı için fundus floresein anjiografi, ultrasonografi katarakt ameliyatı öncesi göz içi lens gücü hesaplaması gibi pek çok tetkik güncel cihazlarla yapılmaktadır. Göz içi kanamaları ve ağ tabaka yırtılmaları başta olmak üzere özellikle retina ve vitreus hastalıkları ile ilgili tüm ameliyatların yanısıra excimer lazer ile myopi hipermetropi astigmatizma tedavileri argon laser ile diabetik veya hipertansif göz hastalıkları ve retina yırtıklarının tedavisi yapılabilmektedir.

Halen merkezimizde iki doktor dönüşümlü olarak tüm gün hizmet vermektedir.

 

 

 

Doç. Dr. H. Haluk AKBATUR

 

İlk öğrenimini Ankara Sarar ilk Okulunda, orta öğrenimini Ankara Namık Kemal Ortaokulunda ve lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesinde 1975 yılında tamamlayarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1981 yılında mezun oldu.

Erzincan'da pratisyen hekim olarak 2 yıl zorunlu hizmet görevini tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda 1988 yılında göz hastalıkları uzmanı oldu.Askerlik görevini Bursa Asker Hastanesinde ve uzmanlık sonrası zorunlu hizmetini Van Devlet Hastanesinde tamamlayarak, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda, 1990 tarihinden itibaren, yardımcı doçent olarak başladığı çalışmalarını, 1993 tarihinden itibaren doçent olarak sürdürdü ve Kasım 1995 tarihinde bu görevinden ayrılarak LASER Göz Sağlığı Merkezini kurdu

 

Doç.Dr Ahmet Şengün

 

11.11.1964 yılında Ankara’da doğdu. İlkokulu Konya Devrim İlkokulunda bitirdikten sonra ortaokulu Konya Anadolu Lisesinde devam etmiş, ortaöğrenimi Ankara Fen Lisesinde tamamlamıştır. 1983 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1989 yılında mezun olmuş aynı yıl Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalında ihtisas eğitimine başlamış ve 1994 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 1994 yılından beri Ankara Numune Hastanesi 3. Göz Kliniğinde Uzman olarak çalışmalanını sürdürmekte 1998 yılından beri de Laser göz sağlığı merkezinde çalışmaktadır.

 

 

 

UNDERWATER PHOTOGRAPHY

 

Filipinler gezi izlenimleri...

 

Retinoblastom yazı dizisi için tıklayınız...